Web Development & Technologia

Napisałem CV w… HTML. Ty też możesz.

Potrzeba chwili zmusiła mnie do napisania jednego z ważniejszych dokumentów w życiu zawodowym — swojego Curriculum Vitae. Jednak po przekopaniu swojej biblioteki darmowych rzeczy z Creative Market i stwierdzeniu, że nie ma tam żadnego szablonu, który podoba mi się, stworzyłem własny, po swojemu. Jedyne narzędzia: edytor i przeglądarka.

Dlaczego strona internetowa, a nie Photoshop?

Nie ukrywam, nie jestem mistrzem Photoshopa (którego najpierw trzeba mieć) lub GIMP-a. CV powstało więc dzięki temu, co umiem najlepiej — HTML i CSS są świetnymi językami, by stworzyć własne „résumé”.

Curriculum Vitae.

CV jest dostępne jako repozytorium na GitHubie

Przy okazji, jest to kolejna lekcja dla juniora. Układ kolumn i stopka stoją dzięki flexboxowi, a wygląd jest napisany w SASS-ie i skompilowany dzięki mojemu starterowi.

Postarałem się też, żeby ten szablon był nastawiony na programistów. Dużą część zajmuje sekcja z projektami, wraz z klikalnymi w PDF-ie linkami do repozytoriów/stron i krótkimi opisami. Pod spodem całkiem sporo miejsca poświęciłem również umiejętnościom, znanym narzędziom czy językom obcym.

Ten szablon jest dla Ciebie

Wystarczy tylko pobrać szablon stąd, wprowadzić zmiany i wydrukować swoją „CV-kę”. Prościej chyba się nie dało 😉

Możesz też zajrzeć do repozytorium, żeby np. podejrzeć pliki lub konfigurację: github.com/WojtekWernicki/curriculum-vitae.


Chciałbym w tym miejscu podziękować Andrzejowi, który pokazał mi, że da się coś takiego zrobić (bo sam to zrobił) oraz dwóm recenzentom mojej pracy: Natalii i Michałowi. Andrzej, reklamę masz już wykupioną w repo, tutaj nie dostaniesz.

Jeżeli spodobał Ci się powyższy wpis, chcesz podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami lub masz jakąś uwagę – udostępnij wpis i zostaw komentarz poniżej. Możesz też przeczytać jeden z polecanych wpisów. Dzięki, że tutaj jesteś ❤️

1 Comment

  1. Avris

    Do usług 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Wojtek Wernicki

Theme by Anders NorenUp ↑