Siema! Jestem Jan Wojciech Wernicki, ale mów mi Wojtek. Rocznik 1997. Jestem web developerem i bloguję o tym. Technik informatyk, fan Linuxa. Kocham herbatę, średnią hawajską i książki na przecenach.

Autoportret

To o mnie.
PS. To prawda.

Web developmentem interesuję się już od czasów gimnazjum. Minęło sporo czasu, Comic Sans zastąpiłem fontami Google, notepad.exe na trio Brackets-Atom-Visual Studio Code, ale tej pasji nie chcę zastąpić na żadną inną. Lubię tworzyć nowe projekty i pisać o nich, o czym możesz się przekonać zaglądając na listę wpisów tego bloga.

Poza samym tworzeniem stron internetowych kocham Formułę 1, uwielbiam czytać o historii Polski, oglądać „House of Cards” i „Chłopaków z baraków” na Netflixie, a ostatnio również trenować na siłowni.

Praca

Specjalizuję się we front-endzie. Mam doświadczenie w pracy ze stronami statycznymi i WordPressem. Dbam o responsywność i szybkość działania witryn. Chcę rozwijać się w kierunku front i back-endu. Na co dzień korzystam z poniższych języków i narzędzi:

  • HTML
  • CSS, SASS
  • JavaScript (ES6)
  • Node.js, npm, gulp
  • Git

Blog i social media

Wpisy na moim blogu pojawiają się regularnie co tydzień, we wtorek po południu. Poruszam tutaj tematy związane z front-end developmentem i pokrewnymi kategoriami (choćby skąd brać zdjęcia do projektów lub jakie są dobre źródła książek i kursów programistycznych).

Na portalach społecznościowych znajdziesz mnie przede wszystkim na Twitterze, gdzie jestem najaktywniejszy. Śmiało możesz też odwiedzić mój fanpage na Fejsie, stronę na Google+ (ktoś tego jeszcze używa?), profil na Instagramie lub LinkedIn. Wszystkie linki znajdziesz na pasku bocznym.

Kontakt

Możesz skontaktować się ze mną poprzez formularz kontaktowy na blogu, bądź bezpośrednio na adres mailowy: wojtek [at] wojtekwernicki.eu, postaram się odpisać ASAPem.